Nilüfer Duşakabin Montajı

Nilüfer Duşakabin Montajı

Duşakabin sistemleri belirli bir alana göre ve belirli bir boyutta üretilir. Bu sistemler birçok yerde hem kullanışlı olması ile hem de estetik yapısı sayesinde tercih edilen ürünlerdir. Duşakabinler üretildikten sonra dikkatli bir şekilde monte edilmesi gereken ürünlerdir. Düzgün montajlanmayan duşakabin sistemleri bir takım sorunlar ortaya koyabilir. Bu sorunlardan en önemlisi su kaçırma sorunudur. Montajı düzgün bir şekilde yapılmayan duşakabin su kaçırarak oldukça sorunlu olabilir. Montaj işlemleri büyük bir titizlikle yapılır. Öncelikle eğim işlemleri yapıldıktan sonra panellerin yerleştirileceği çerçeve monte edilir.Daha sonra paneller yerleştirilerek silikonlama işlemi yapılır. Böylelikle duşakabin montajı tamamlanır. Temel olarak duşakabinlerin monte edilmesi bu şekilde yapılır. Nilüfer duşakabin montajı yapan firmamız her türlü duşakabin modelinin montajını sağlamaktadır. Firmamız duşakabinlerin monte edilmesi için gerekli bütün işlemleri dikkatli bir şekilde gerçekleştirir. Böylece doğru bir montajlama işlemi yaptırmış olursunuz.

Duşakabin Montaj İşlemi Sırasında Neler Yapılır?

Duşakabin montajı yapılırken belirli aşamalar izlenir. Bu aşamaların ilki duşakabin monte edilecek yerin incelenerek eğim ölçümünün yapılmasıdır. Eğimli olan yerlerde duşakabinler tam olarak duvarla ve zeminle bir bütün oluşturamayabilir. Bu da su sızıntısı olmasına sebep olur. Aynı zamanda tam oturmayan duşakabin dayanıklı yapısını tam olarak gösteremeyebilir. Eğim işlemi yapılıp eğimli yer varsa düzeltildikten sonra kabinin oturtulacağı çerçeve ve duvar dikmeleri monte edilir. Bu monte işlemi sağlam ve doğru bir şekilde yapılır. Daha sonra panellere rayların yerleştirilmesi yapılır. Raylar yerleştirildikten sonra paneller çerçeveye ve duvar dikmelerine düzgün bir biçimde yerleştirilir.Bundan önce tekerlek konulacak panele de gerekli işlem yapılır. Paneller yerleştirirken mıknatısları birbirine denk gelecek şekilde monte işlemi yapılır. Sabit paneller yerleştirildikten sonra en son duşakabin kapısı da yerleştirilir. Daha sonra kabın yukarı doğru kaldırılarak tamamen çerçevenin her tarafına oturtulur. Bununla birlikte tekrar eğim kontrolü yapılır. Bu sefer eğimli yer bulunursa düzeltmeler yapılarak kabinin kusursuz montajı sağlanır. Nilüfer duşakabin montajı yapan firmamızdan bu konuda destek alabilirsiniz.

Montaj Sonrası Silikonlama

Duşakabinler yerleştirildikten sonra en son olarak silikonlama yapılması gerekir.  Silikonlama kabin içinden su kaçmaması açısından oldukça önemlidir. Nilüfer duşakabin montajı konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız firmamızdan her zaman hizmet alabilirsiniz.